100 دانستنی جالب و خواندنی دانستنی های کوتاه و عجیب

معمولا تصور همه ما اینه که مرغ راحت ترین غذاییه که میتونیم برای راحت کردن خودمون درست کنیم. مرغ ها داخل قابمله، کمی آب و یه کمی هم پیاز و ادویه. اما درست کردن مرغ اینقدرها هم که فکر می کنید راحت و ساده نیست بلکه فنون خاص خودش رو داره و یکسری اشتباهات که خیلی ها مرتکب میشن.

مساحت دریاچه ارومیه شش هزار کیلومتر مربع و عمیق ترین جای آن 14 متر است. در اين دنياي عجيب و غريب از ديدن خيلي از چيزها هاج و واج مي شوي اين هم گوشه‌اي از آن اطلاعات عجيب . در اين دنياي سرشار از شگفتي نميشه‌ خيلي از چيزها را باور نكني . موشهای صحرائی سالانه ۱/۳ منابع و ذخائر غذایی جهان رانابود می سازند. ظروف پلاستیکی ۵۰ هزارسال طول میکشدتادرطبیعت شروع به تجزیه شدن کند.

به دلیل صید بیش از حد و بیماری، جمعیت صدف ها در خلیج چساپیک در مریلند به شدت تحت تاثیر قرار گرفت. اما به لطف کار ارزشمند دانشمندان در آزمایشگاه هورن پوینت، سپاه ارتش، اداره ملی اقیانوسی و جوی، و اداره حفاظت از طبیعت، این منطقه اکنون مکان بزرگترین صخره های صدف ساخته دست بشر شده است. این منطقه دارای بیش از یک میلیارد صدف است، یک منطقه بدون ماهیگیری که فرصتی برای بهبودی به جمعیت صدف ها خواهد بخشید. این مقاله اضافه بر پرداختن به موضوعات بالا، دانستنی ها و نکات دیدنی، به بعضی از باورهای غلطی که بین مردم متعارف هست نیز پرداخته و سعی در اصلاح انها خواهد داشت.

خط تلفن تهران جهت ایرانیان خارج از کشور

دانستنیهای جالب54- درتمام انسانها ی کره زمین ۹۹۹ % شباهت دانستنی های جالب دنیا ژنتیکی وجود دارد. 17- ۱۰ % وزن بدن انسان (بدون آب ) را باکتریها تشکیل می دهند. دانستنیهای جالب11- سوسکها سریعترین جانوران ۶ پا می باشند با سرعت یک متردرثانیه. طبق مطالعه ای که در سال 2011 برای National Geographic انجام شد، “معمولی ترین” افراد جهان راست دست هستند، کمتر از دلار در سال درآمد دارند، یک تلفن همراه دارند و حساب بانکی هم ندارد.

  • ۵۰ %جمعیت جهان هیچگاه در طول حیات خود از تلفن استفاده نکرده اند.
  • موشهای صحرائی سالانه ۱/۳ منابع و ذخائر غذایی جهان رانابود می سازند.
  • 52-بلژیک تنها کشوری است که فیلمهای غیراخلاقی را سانسور نمی کند.

100 دانستنی جالب و خواندنی دانستنی های کوتاه و عجیب

هر عدد میوه کیوی که بوسیله هواپیما از زلاند نو به انگلستان حمل می شود، پنج برابر وزن خود گاز گلخانه ای به جو زمین اضافه می کند. در آمریکا هر هفته به طور متوسط 88 دانش آموز به شکل مسلح وارد کلاس درس می شوند. احتمال دارد ذخایر نفتی جهان در سال 2040 به پایان برسد. یک سوم آمریکایی ها سفر موجودات فضایی به زمین را باور می کنند. رقم معاملات غیرقانونی مواد مخدر در جهان به 400 میلیارد دلار می رسد. در هندوستان 44 میلیون کودک به عنوان کارگر مورد استفاده قرار می گیرند.

حفظ اطلاعات شخصی با انجام چند روش ساده اما بسیار مهم