BESIX خاورمیانه آتلانتیس رویال را تحویل می دهد

بخش‌های متعددی در BESIX تخصص خود را از جمله تیم‌های عملیاتی، دفتر فنی، تدارکات و قطعاً تیم‌های کنترل کیفیت به نمایش گذاشتند.

آتلانتیس رویال جدید در نزدیکی هتل اصلی آتلانتیس، آتلانتیس پالم واقع شده است و یک مقصد سرگرمی گسترده را تشکیل می دهد. این دو هتل در مجموع دو کیلومتر ساحل دارند که آن را به بزرگترین بخش بی وقفه ساحل خصوصی در دبی تبدیل می کند.

آتلانتیس رویال که بر روی هلال نخل جمیرا واقع شده است، با طراحی خیره کننده خود جلب توجه می کند. این برج از شش برج تشکیل شده است که ارتفاع آنها تا 185 و 165 متر از سطح دریا می رسد. این برج ها توسط یک پل آسمانی 45 متری در ارتفاع 95 متری از سطح زمین به هم متصل می شوند.

آتلانتیس رویال به طور رسمی در ژانویه 2023 با یک جشن بزرگ با اجرای بیانسه ستاره پاپ افتتاح شد. آتلانتیس رویال در 10 فوریه 2023 به روی عموم باز شد.منبع علاوه بر این، 12 استخر، یک ساحل و کلوپ شبانه، یک پناهگاه سلامتی 3000 مترمربعی و 17 رستوران و بار، از جمله هشت رستوران سرآشپزهای مشهور، وجود دارد.

هتل آتلانتیس رویال دارای 795 اتاق و سوئیت و 231 آپارتمان خدماتی است که برخی از آنها دارای استخرهای خصوصی و باغ های پلکانی هستند.

به گفته Valery Paquier، مدیر پروژه BESIX خاورمیانه: «این پروژه از ابتدا تا انتها بسیار سخت بود… دقت زیادی انجام شد تا اطمینان حاصل شود که همه جنبه های ساخت و ساز به طور کامل در نظر گرفته شده و به آن توجه شده است، هم در داخل ساختمان و هم در نمای بیرونی آن. .

بالای آن پشت بامی است که دارای یک استخر آسمانی ۹۰ متری با چشم‌اندازی از خلیج‌عربی و خط افق دبی است.

یک نقطه عطف مهم در این پروژه، بلند کردن پل آسمان 1260 تنی و 45 متری با جک رشته بود. پل آسمان ابتدا بر روی سقف لابی اصلی ساخته شد و سپس به تدریج به ارتفاع نهایی خود یعنی 93.5 متر ارتقا یافت. سپس یک ماه دیگر طول کشید تا به طور ایمن آن را به سازه موجود متصل کرد و تمام اتصالات لازم را تکمیل کرد.

تحریریه مجله معماری و ساختمان آموس