BXB غارخانه “انسان محور” را در لهستان طراحی می کند

معمار اصلی Boguslaw Barnas گفت: “این یکی از هوشمندترین، زیست‌محیطی‌ترین، نوآورانه‌ترین و پیچیده‌ترین خانه‌هایی است که تاکنون در استودیو BXB طراحی کرده‌ایم.”

استودیو BXB در حال طراحی “خانه غار” در لهستان است – ساختمانی که حول طراحی “بیوفیلیک” متمرکز است، شکلی از معماری متمرکز بر سلامت و رفاه انسان.

خانه غار، با الهام از افسانه اژدهای Wawel، در زمینی پر از سرخس، در مجاورت جنگل Wolski، در نزدیکی Błonia ساخته خواهد شد و منظره ای از کراکوف پایتخت لهستان خواهد داشت.

این خانه 1000 متری یک خانواده در سال 2023 تکمیل خواهد شد. تراس آن با یک چمنزار گل پوشیده شده است و دارای آشپزخانه در فضای باز و جکوزی است. این چمنزار همچنین دارای یک مزرعه خورشیدی محتاطانه است که به طور محتاطانه در حفره های زیگ زیگ پنهان شده است.

طبقه همکف ساختمان، که بر فراز غار معلق است، دارای یک منطقه باز روزانه است – یک سالن ورودی دو طبقه، یک اتاق نشیمن باز به منظره چشم انداز شمالی کراکوف و جنگل ولسکی جنوبی، یک آشپزخانه پانوراما در گوشه شمال غربی خانه و اتاق غذاخوری جنوب غربی که مستقیماً در تراس بیرونی مجاور جنگل ولسکی قرار دارد.

در طبقه همکف، خانه دارای یک منطقه آبگرم با یک استخر شنا از سه طرف است که به تراس های خارجی دسترسی دارد.

فضای نشیمن دارای ویژگی داخلی مدرن، مدرن و کاملاً لعاب است. طبقه اول را فضاهایی از اتاق های کوچکتر تشکیل می دهد که فضای داخلی آنها شبیه کلبه های دنج پوشیده شده با طاق های سقف شیروانی است.

این ساختمان مجهز به جدیدترین سیستم های هوشمند خواهد بود که بهره وری بهینه انرژی را همراه با محیط طبیعی، انرژی زمین گرمایی، سیستم های آبیاری، سیستم های بهره برداری از آب باران، سیستم های گرمایش و سرمایش دیوار، پمپ های حرارتی، تهویه طبیعی و استفاده از انرژی خورشیدی تضمین می کند. .منبع