Masslab برنده جایزه اول در هلسینکی شد

پیشنهاد برنده به دنبال ایجاد ساختمانی برآمده از نیازهای جمعیت بود. «این خود را به عنوان یک ساختمان عادی تحمیل نمی کند، بلکه به عنوان یک سیستم از کاربردها، اعمال و عادات است. کل سطح خیابان حول یک سقف طاقدار ارگانیک سازماندهی شده است که شما را به داخل دعوت می کند.» سخنگوی Masslab گفت.

استودیو Masslab + AFRY Ark برنده مسابقه استفاده ترکیبی کارخانه قطار فنلاند برای توسعه یک نقطه عطف شهری جدید برای منطقه ماشین‌فروشی Pasila در هلسینکی شد.

چوب در سطح زمین، بخشی از اخلاق فنلاندی، شهروندان را به حرکت و مشارکت در زندگی شهری دعوت می کند. آجر گفتگوی مداوم با محیط اطراف است. رویه شیشه ای آن، ساختمان را در چشم انداز هلسینکی حل می کند.

چشم انداز کارخانه قطار، میراث فرهنگی غنی منطقه را که میزبان ساختمان های تاریخی و فضاهای عمومی بزرگ است، تقویت می کند.منبع در میان شرکت‌کنندگان در مسابقه، دفاتر معماری برتر در سراسر جهان مانند Cobe + Schauman & Nordgren Architects، Architects Lahdelma & Mahlamäki بودند. Architects Rudanko + Kankkunen و Tommila Architects & Kaleidoscope Architectural & Urban Design.

Masslab افزود: “تصویر دوباره منظره و منظره شهری به عنوان یک گام به جلو در تلاش برای بازآفرینی هنجارهای اجتماعی و زندگی روزمره است.”

بر اساس مشارکت‌های موفق قبلی بین استودیوها، تیم به رهبری Masslab از تجربه خلاقانه و همچنین بینش‌های محلی و تخصص فنی لازم از استودیوی AFRY Ark اطمینان حاصل کرد تا رویکردی معاصر و تازه به پروژه ارائه دهد.

این پیشنهاد در یک مسابقه بین المللی که در دو مرحله انتخابی جداگانه به میزبانی گروه کارخانه قطار و شهرداری هلسینکی برگزار شد، از بین پنج شرکت انتخاب شد.

“طراحی فراتر از آن بود تا یک پیشنهاد ظاهرا غیرممکن را تحقق بخشد. انتخاب یک فرم غیر متعارف به یک ساختمان مقرون به صرفه و مناسب برای نیازهای همیشه در حال تغییر اجازه می دهد.

ساختمان قطار برقی سابق به یک ساختمان اداری، خرده فروشی و هتل به مساحت 45000 متر مربع تبدیل شد و به عنوان بخشی از مرکز اجتماعی، تجاری و فرهنگی در میراث تاریخی بازسازی شد.